Sık Sorulan Sorular

 • Neden Sadece Bayanlara Özel ?

  Bayanlara özel spor salonu konseptimiz, hem makinaların kadın fizyolojisine ve anatomisine uygun tasarlanmış olmasından, hem de kadınların rahat, samimi bir ortamda, güvenle ve huzurla spor yapmasını sağlama düşüncesinden hareketle oluşmuştur. Bayanlar için spor salonumuz, sadece spor yapıp çıktıkları bir fitness salonu değil, yeni arkadaşlıkların ve rahat bir sohbet ortamının oluştuğu, cafesinde oturup bir şeyler yiyip içtikleri, kısacası bedenen ve ruhen rahatlayıp, günlük stresten uzaklaştıkları bir çeşit kadın klübü olarak ta adlandırılabilecek bir mekandır.

 • Neden İstasyon Çalışması ?

  İstasyon çalışması 30 sn.de bir müzikle beraber duyulan “bip” uyarı sesi ile yapılmaktadır, her “bip” te istasyon değiştirilir. Böylece, ara istasyonlarda kardiovasküler egzersizle hızlı kalori yakarken, ana istasyonlarda da kas ve kemik yapımızı güçlendirir, 30 sn. lik periyotlarda yer değiştirdiğimiz için de eğlenerek, canımız sıkılmadan spor yapmış oluruz. 

  Ayrıca, aynı egzersiz programı içinde hem büyük kas gruplarımızı çalıştırıp, hem de kardiovasküler egzersiz yapmak, sağlığımız ve form kazanmamız için en uygun çalışma şeklidir.

 • 30 Dakikanın Sırrı

  Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) yaptığı açıklamaya göre, ısındıktan sonra yapılan, 30 dakikalık düzenli  egzersiz, bir insanın sağlıklı, zinde ve formda kalması için gerekli ve yeterlidir. Aslolan, spor salonlarında geçirilen sürenin uzunluğu değil, kalitesi ve içeriğidir. Bilinçsizce yapılan egzersizlerde kilo vermek yerine kilo alabilir, incelmek yerine kalınlaşabilir, sağlıklı olmak yerine sağlığımızdan olabiliriz.

  PRTKL Portakal Spor Salonlarında ise hem üyelerimizle bilinçli olarak birebir ilgilenildiği için, hem de hidrolik fitness aletlerimizin 15-80 yaş arasındaki bütün hanımlar için güvenli ve verimli olduğu için, burada geçirilen 30 dakikalık süre beraberinde çok faydalı sonuçlar getirmektedir.

  Üyelik başlangıcından yaklaşık 2 hafta sonra üyelerimiz vücutlarında meydana gelen olumlu değişiklikleri fark ederek beyan etmeye başlamaktadırlar.Bu değişimler, hem hareket kabiliyetlerindeki artış, hem kronik iskelet ve kas ağrılarından kurtulma, hem de incelme şeklinde olmaktadır. Ayrıca, Portakal Spor üyeleri, egzersiz esnasında doğru nefes alıp vermeyi de öğrenip, günlük hayatlarının akışında da alışkanlıktan dolayı aynı teknikle nefes alıp verdikleri için, çok daha az yorulup, daha bol oksijenli ve mutlu bir hayat sürmektedirler.